روانشناس کودک آنلاین
19 فوریه

روانشناس کودک آنلاین

روانشناسان کودک آنلاین کسی است که کودک یا نوجوان میتواند از طریق ارتباطات آنلاین مانند چت یا تماس تلفنی، مشکلات و نیازهای خود را با روانشناس به اشتراک بگذارد و راه‌حل‌هایی برای حل مشکلاتش دریافت کند.  با دریافت مشاوره آنلاین ، کودکان و نوجوانان می‌توانند روابط خودشان را با دیگران بهبود بخشند و خودآگاهی بیشتری بدست بیارند. در این مشاوره حریم خصوصی به طور کامل رعایت میشود و کاملا محرمانه است .همچنین با این نوع مشاوره کودکان و نوجوانان میتوانند بدون هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی به مشاوره آنلاین دسترسی داشته باشند.روانشناس سعی میکند بدون توجه به سن کودک و نوجوان را در مسیر صحیح سلامت روان راهنمایی کند .مشاوره  بر اساس ابزارهایی همچون بازی درمانی، بررسی خواب، نقاشی و نوشتن، به عنوان روش های درمانی و سلامت کودک توسط دکتر متخصص کودک تحلیل و بررسی میشود. هدف اصلی روانشناس کودک آنلاین، کمک به کودکان برای مقابله با چالش ها و بهبود کیفیت زندگی آنها است. روانشناس با توجه به نیازها و مشکلات ذهنی و روانی کودک، برنامه های درمانی مناسب را تدوین می کند. این برنامه ها بر اساس شواهد علمی و تجربی برای بهبود بیماری ها و مشکلات روانی کودکان تهیه می شود. مشاوره کودکان به صورت فردی و گروهی انجام می شود، به طوری که روش هایی همچون مشاوره خانواده و آموزش والدین نیز در طول فرآیند درمان کودکان بکار برده میشود.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

دکتر روانشناس کودک آنلاین

دکتر روانشناس کودک انلاین فردی است که خدمات خود را از طریق اینترنت ارائه می دهد. این نوع خدمات ممکن است شامل مشاوره و روان درمانی، تشخیص و درمان اختلالات روانی در کودکان و راهنمایی آنها و توصیه هایی برای کاهش استرس و بهبود سلامت روان باشد. در طول جلسات آنلاین، روانشناس می تواند از روش های مختلفی مانند، آزمایش و پرسشنامه برای تشخیص و درمان صحیح بیمار استفاده کند. استفاده از دکتر مشاوره کودک آنلاین می تواند برای والدین و کودکانی که  در منطقه  دور از مراکز روانشناسی هستند بسیار کارآمد و مفید باشد.شاید بتوان گفت که مشاوره کودک انلاین  جزو آن دسته از حوزه‌هایی است که همچنان به خوبی در میان افراد جامعه شناخته نشده و یا لزوم استفاده از آن احساس نمی‌شود. اما باید بدانید که یکی از ضروری‌ترین نیازها در خانواده‌هایی که به تربیت فرزند و سلامت آن‌ها اهمیت می‌دهند، مشاوره کودک است. این حوزه روانشناسی به بررسی رفتارها، اعمال و افکار کودکان می‌پردازد و با ارائه راه‌حل برای آن، از بروز مشکلات بزرگتر در دوران بزرگسالی جلوگیری می‌کند. قطعا تا حالا  این جمله را شنیدین  که بسیاری از رفتارها و عادات ما ریشه در کودکی دارد. همین یک جمله ساده و کوتاه میتونه  حساسیت این دوره سنی را به خوبی نشون بده.

دکتر روانشناس کودک آنلاینبهترین روانشناس کودک آنلاین

بهترین روانشناس کودک آنلاین ، شخصی است که  باید به عوامل مهمی از جمله تخصص، تجربه،  سابقه کار، و سازگاری شخصیتی با کودک داشته باشد. همچنین، باید روانشناس انتخاب شده تجربه کافی در انجام خدمات آنلاین داشته باشد و قادر به ایجاد ارتباط مؤثر با کودک از طریق ابزار‌های مجازی داشته باشد.  در ادامه چندین روش برای انتخاب یک روانشناس کودک آنلاین پیشنهاد می‌شود.

تحقیق: انجام تحقیق در مورد روانشناسان مختلف کودکان آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا با تخصص وتجربه آن‌ها آشنا بشید. می‌توانید نظرات مراجعین سابق، مقالات و کتاب‌هایی که نوشته‌اند، و همچنین رزومه و تحصیلات آن‌ها را بررسی کنید.

تجربیات: سعی کنید از افرادی که قبلاً با کودکان آنلاین کار کرده‌اند، نظر بگیرید. افرادی که تجربه موفق با روانشناسانی را داشته‌اند می‌توانند به شما کمک کنند.

مشورت: مشورت با افرادی که در حوزه روانشناسی تخصص دارند، مانند روانشناس یا مشاور تحصیلی می‌تواند راهنمایی‌های مفیدی در مورد انتخاب روانشناس کودک آنلاین بدهد.

مصاحبه: پیش از شروع هرگونه درمان کودک خود، می‌توانید با روانشناس مورد نظر خود مصاحبه کوتاهی داشته باشید. این به شما این امکان را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که این روانشناس توانایی کار با کودکان آنلاین را دارد و با استانداردهای شما سازگار است .مهمترین نکته این است که روانشناسی که انتخاب می‌کنید، باید قابلیت ارائه خدمات به طور آنلاین را داشته باشد و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. همچنین، توجه داشته باشید که انتخاب روانشناس مناسب برای کودک شما نیازمند ترکیبی از تخصص فنی و شیوه‌های ارتباطی دو طرفست.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

بهترین روانشناس کودک آنلاینمشاوره آنلاین کودک و نوجوان

مشاوره آنلاین کودک و نوجوان از آنجایی که بر اساس شبکه های اینترنتی انجام می‌شود، اهمیت بیشتری به حفظ حریم خصوصی و امنیت ارتباطات‌تان بدهید. برای اطمینان از امنیت مشاوره آنلاین، مطمئن شوید که سرویسی که انتخاب می‌کنید، از رمزگذاری اطلاعات استفاده می‌کند و حفاظت از حریم خصوصی شما را مورد توجه قرار می‌دهد.همچنین، قبل از شروع مشاوره اطلاعات کاملی درباره مشاور و سابقه کاری او کسب کنید. اطمینان حاصل کنید که مشاور دارای مدرک و تجربه لازم است و به روش‌ها و رویکردهای مناسب برای رفع مشکلات کودکان و نوجوانان مسلط است .در نهایت، مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ابزاری قدرتمند برای بهبود رفتار و روانشناسی کودکان و نوجوانان است و می‌تواند به والدین و خانواده‌ها در مواجهه با مشکلات روانی و رفتاری کودکان و نوجوانان کمک کند. با دقت در انتخاب مشاوره‌ مناسب و حمایت از امنیت ارتباطات‌تان، می‌توانید به بهبود روانی و رفتاری فرزندان خود برسید.

مشاوره آنلاین کودک و نوجوانمشاوره آنلاین روانشناسی کودک

مشاوره آنلاین روانشناسی کودک به والدین و خانواده‌ها کمک می‌کند تا بهترین راهکارها را در مورد مشکلات روانی و رفتاری کودکان خود پیدا کنند.

مشاوره آنلاین روانشناسی کودکان می‌تواند برای موارد زیر مناسب باشد.

 • مشاوره در مورد نگرانی‌های روانی و رفتاری کودکان مانند اضطراب، افسردگی، خشم، و مشکلات رفتاری دیگر
 • راهنمایی درباره استراتژی‌های مدیریت خشم و تنظیم هیجان برای کودکان
 • مشاوره و پشتیبانی برای خانواده‌هایی که درگیر مشکلات مرتبط با طلاق، اختلالات بی توجهی و یا اختلالات یادگیری کودکان هستند.
 • مشاوره درباره ارتباطات کودک و ارتباط صحیح با دیگران برای بهبود روابط اجتماعی کودکان
 • مشاوره درباره مشکلات خواب، تغذیه و بهداشت کودکان

پیشروی در عصر دیجیتال نقش مشاوران روانشناسی را تغییر داده است و امکان ارائه خدمات مشاوره آنلاین به والدین و کودکان وجود دارد. با انتخاب یک مشاور متخصص کودکان می‌توانید در خصوص موضوعات مختلف مانند رشد و توسعه کودکان و مشاوره بگیرید.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

مشاوره آنلاین روانشناسی کودکمشاوره آنلاین کودک

مشاوره آنلاین کودک، یک نقش جدید از مشاوره هست که با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباط کودک برقرار میشود.مشاوره کودک آنلاین میتواند به روش چت، ایمیل، تماس ویدیویی، تلفن همراه و غیره انجام بگیرد. مشاوره کودک آنلاین برخی از مزایای مشاوره کودک حضوری را دارد مثل: امکان دسترسی به خدمات مشاوره در هر زمان و مکان، کاهش هزینه های حمل و نقل و پارکینگ، افزایش راحتی و اعتماد به نفس کودک، کاهش استرس و اضطراب ناشی از حضور در محیط ناآشنا و غیره. البته، مشاوره کودک آنلاین هم دارای چالشهای خود است مثل: نیاز به دسترسی به اینترنت و تجهیزات مناسب، احتمال قطع شدن ارتباط در حین جلسه، کاهش تماس چشمی و بدنی، نگرانی از نقض حریم خصوصی و امنیت اطلاعات و غیره .مشاوره آنلاین به شما والدین کمک میکند تا در کنار فرزاندتان از این نوع مشاوره بهره مند شوید و به خوبی استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

مشاوره آنلاین کودکروانشناس کودک چه کسی است؟

روانشناس کودک  کسی است که  از کودک درمانی یا مشاوره کودک استفاده می کند، که یک رویکرد مبتنی بر شواهد برای کمک به کودکان با چالش هایشان است. این چالش ها شامل بیماری های روانی، حوادث آسیب زا، از دست دادن اعضای خانواده، احساسات و رفتار غیرعادی است. یک روانشناس کودک سال ها مطالعه کرده است تا با کودکان کار کند و بفهمد ذهن آنها چگونه کار می کند و مجوز ارائه خدمات کودک درمانی را دارد. این درمان محدودیت سنی ندارد و تمامی کودکان از پیش دبستانی تا نوجوانان دبیرستانی پذیرفته می شوند. روانشناس کودک سعی می کند بدون توجه به سن کودک را در مسیر صحیح سلامت روان راهنمایی کند. اگر کودکان درمان روانی مورد نیاز خود را دریافت نکنند، می توانند اثرات منفی رشدی، روانی و عاطفی را تجربه کنند.

روانشناس کودک آنلاین چه کمکی به کودک ما میکند؟

روانشناس  کودک با مسائل مختلفی سروکار دارند. به عنوان مثال، آنها با کودکانی برخورد می کنند که ضربه روحی یا حوادث ناراحت کننده ای مانند از دست دادن والدین، حیوان خانگی، دوست، خواهر و برادر، خانه و غیره را تجربه کرده اند. اصولاً مشاوران کودک با هر مشکلی که باعث ناراحتی اجتماعی یا عاطفی یا هر گونه ناراحتی روانی کودکان شود، برخورد می کنند. هدف متخصصان این است که به کودک شما کمک کنند تا هر موضوعی را به روشی سالم شناسایی کند و با آن برخورد کند. درکل هدف اولیه روانشناس کودک این است که ابزارهای مورد نیاز کودکان را برای مدیریت موثر عوامل استرس زا در زندگی، بدون توجه به آن عوامل استرس زا، فراهم کند.

ضرورت مشاوره روانشناسی آنلاین کودک

از آنجایی که کودکان در هر مرحله از زندگی خود حساسیت های زیادی دارند، دیدگاه ها، خواسته ها، مشکلات و دغدغه های خاص خود را دارند و به کمک و راهنمایی والدین خود نیاز دارند. کودک به دلیل کمبود فرهنگ لغت خود قادر به بیان مشکلات پیچیده روحی و روانی نیست، استفاده از مشاور کودک برای یافتن علت مشکل او یا تغییر رفتار او با والدین ضروری  است. مشاور کودک با ترفندها و ابزارهایی مانند بازی، نقاشی و انجام تست های مختلف اطلاعات لازم را از کودک به دست می آورد. همچنین مشاور کودک نقش مهمی در درمان بیماری های روانی مانند وسواس، اختلال استرس پس از وقوع یک حادثه و اختلال اضطراب فراگیر دارد.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

روانشناس کودک ونوجوان چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

انتخاب یک مشاور کودک و نوجوان با تجربه و حرفه ای یکی از سخت ترین چالش هایی است که والدین در درمان کودک و نوجوان خود با آن روبرو هستند. بهترین معیارها برای انتخاب مشاورآنلاین کودک و نوجوان عبارتند از:

فرزند شما رابطه خوبی با مشاور داشته باشد و به مشاور اعتماد کند.

روانشناس دارای تخصص و تجربه بالایی در زمینه مشاوره آنلاین کودکان و نوجوان باشد.

این شامل والدین در درمان می شود و نه فقط کودک.

از تجربیات سایر روانشناسان فعال در حوزه کودکان فعال استفاده کند.

فاصله عاطفی مناسب را با فرزندتان را حفظ کند.

یک مشاور مورد اعتماد مراجعین باشد و حریم خصوصی را حفظ  کند.

چه زمانی فرزندم به مشاوره کودک نیاز دارد؟

بسیاری از والدین در مورد اینکه چه زمانی باید به یک مشاوره کودک مراجعه کنند سردرگم هستند، که باعث می شود آنها خیلی دیر به درمان فرزندان خود بپردازند. احساس نیاز به مشاوره آنلاین کودک و نوجوان یا جلسات حضوری روانشناسی کودک با علائم و نشانه هایی همراه است. علائمی که به شما هشدار می دهد، برای اطمینان از سلامت کودک باید به جلسات مشاوره مراجعه کنید، این عوامل به شرح زیر است:

اضطراب جدایی

این اضطراب جدایی یکی از زنگ خطرهایست  که نشون میده به مشاوره آنلاین کودک نیاز دارد. این حالت زمانی رخ میدهد  که کودک شما درهنگام جدا شدن از والدین، یا خواهر و برادر و دیگر اعضای نزدیک خانواده و در زمان دور شدن ازمنزل دچار ترس های عصبی و استرس میشود . این استرس گاهی به علائم جسمی مانند دل‌درد، تب و … غیره منجر می‌شود.

جویدن مداوم ناخن‌ها

جویدن مدام همیشگی کودک یکی دیگر از علائمی است که نشان دهنده اضطراب و افسردگی هست و نیاز به مشاوره دارد.

-افسردگی

افسردگی در پسرانی که  زیر ده سال هستند،  بسیار شایع است. اما دختران تا سن ۱۶ سالگی بیشتر از افسردگی رنج می برند. همچنین بروز افسردگی در کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی، اختلال وسواس فکری- جبری و اختلال سلوک افزایش می یابد.

علائم افسردگی:

عصبانیت و زودرنجی

احساس همیشگی ناراحتی و ناامیدی

عدم ارتباط بین فرد و جامعه (انزوی اجتماعی)

حساسیت شدید به نه شنیدن

افزایش یا کاهش اشتها

اختلال در خواب /خوابیدن بیش از حد یا کم خوابیدن

جیغ و داد زدن -گریه کردن

کمبود انرژی وخستگی مفرط

احساس بی ارزش بودن

در صورت مشاهده علائم افسردگی، کودک باید به روانشناس کودک آنلاین مراجعه کند.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

خدمات روانشناسی کودک آنلاین در کلینیک دکتر شریف نژاد

در این کلینیک علاوه بر مشاوره کودک خدمات دیگری هم ارائه میدهد .مشاوره پیش از ازدواج -مشاوره تخصص سلامت -مشاوره تحصیلی -کارگاه آموزشی -مشاوره بالینی- مشاوره آنلاین و تلفنی با دکتر روانشناس متخصص(متنی -تصویری) ، برگزاری کارگاه های آموزشی حضوری و آنلاین در شهرستان نیشابور و استان خراسان رضوی و دیگر استان ها

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

مزایای مشاورکودک آنلاین

یکی از مسائلی که نقش شیرین والدین را تلخ می کند، احساس گناه است که گاهی مانع از لذت بردن والدین از رابطه با فرزندان می شود، زیرا بسیاری از ما قبل از اینکه مادر یا پدر شویم، در مورد رفتارمان با فرزندانمان فکری داریم اما  وقتی در زندگی واقعی با آن‌ها سروکارداریم از رفتارمان متعجب می‌شویم و باور نمی‌کنیم که این ما هستیم که در لحظات خشم یا غم تصمیم می‌گیریم که در لحظات آرامش و تفکرعمیق پشیمان شویم. و پس از چندین بار تلاش برای حذف این رفتارها و عدم موفقیت، احساس گناه و ناامیدی زیادی را تجربه می کنیم البته احساس گناه در والدین با روش های متفاوتی روبرو میشوند، اما تجربه گناه بیشتر برای والدینی است که ایده آل مادر و پدر بودن را در ذهن خود داشتند و می خواستند آن را در دنیای واقعی پیاده کنند. و هرچه ایده آل تر فکر کرده باشند، ناامیدی و گناه بیشتری را تجربه خواهند کرد.

ویژگی های یک روانشناس خوب کودک

در زیر ویژگی های روانشناس کودک متخصص را شرح می دهیم:

 • آگاهی کافی از مراحل رشد کودک، نگرانی ها، ترس ها و مشکلات احتمالی که ممکن است در هر سنی برای کودک پیش بیاید.
 • گذراندن دوره های آموزشی تخصصی کار با کودکان و آشنایی با رویکردهای جدید پیشنهادی در این زمینه
 • داشتن اشتیاق وعلاقه زیاد به کار با کودکان و مراقبت از آنها
 • ارتباط منظم با والدین کودک و پاسخگویی به سوال های آنها در مورد کودک خارج از جلسات مشاوره
 • ارتباط با سایر افرادی که بیشتر مواقع با کودکان هستند
 • داشتن رابطه خوب و صمیمی با والدین که در نتیجه کودک احساس امنیت می کند و مشکل خودش را پیدا میکند
 • امانت داری و رازداری مشاور که باعث جلب اعتماد والدین و کودک میشود
 • صبور و همدل بودن مشاور با کودک
 • شنونده بودن خوب مشاور

مشاوره آنلاین کودک چه مراحلی دارد؟

تعداد جلسه های مشاوره کودک بستگی به نوع مشکل کودک دارد که این متغیر است و ممکن است بین ۵الی ۶ جلسه باشد.

۱٫ جلسات تصویری

برگزاری جلسات مشاوره آنلاین تصویری برای کودکان و نوجوانان شباهت زیادی به جلسات مشاوره حضوری دارد. در این روش جلسات درمانی به صورت ویدئویی انجام می شود و ضمن حضور کودک یا نوجوان در محیط امن خانه با درمانگر صحبت می کنند. مدت زمان جلسات ویدیویی توسط درمانگر تعیین می شود و برای این کار باید از پیام به شماره مرکز کلینیک دکتر شریف نژاد تماس تلفنی یا پیامکی برقرار نمایید.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

۲٫ جلسات صوتی یا تلفنی

جلسات صوتی یا تلفنی هرچند که  جذابیت جلسات مشاوره آنلاین کودکان و نوجوانان را ندارد اما برای  که کودک تمایلی به دیده شدن ندارد بسیار کاربردی است.

هم اکنون با مشاوره تلفنی تماس حاصل بفرمایید.

روانشناس کودک آنلاین

روانشناس کودک آنلاین برای کودکان و نوجوانان یکی از موثرترین راه ها برای مقابله با بسیاری از مشکلات این گروه سنی است که در صورت انجام صحیح  می تواند از بروز بسیاری از مشکلات  جلوگیری کند.

روانشناسی کودک مطالعه ی روانشناختی کودکان از زمان تولد تا پایان نوجوانی آنها است . رویدادهای دوران کودکی می توانند اثرات عمیق و ماندگاری بر روح، روان، رفتار، شخصیت و زندگی آینده ی کودک داشته باشد.  کلینیک مشاوره و روانشناسی  کودک آنلاین در کلینیک دکتراحمد شریف نژاد با در اختیار داشتن بهترین دکترروانشناس در تخصص کودک و نوجوان و سایر زمینه های درمانی (.مشاوره پیش از ازدواج -مشاوره تخصص سلامت -مشاوره تحصیلی -کارگاه آموزشی -مشاوره بالینی- مشاوره آنلاین و تلفنی با دکتر روانشناس متخصص(متنی -تصویری)

آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. اگر به دنبال روانشناس کودک در کشور مون ایران یا خارج از کشور  هستید، می توانید  کلینیک دکتر شریف نژاد را انتخاب کنید.برای انتخاب کلینیک دکتر شریف نژاد فقط کافیست به سایت رسمی این مرکز تخصصی وارد شوید و خدمات مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان میتوانید به دکتر احمد شریف نژاد متخصص روانشناسی و مشاوره کودکان هم اکنون تماس بگیرید.

۰۵۱۴۲۲۴۴۸۹۰   و  ۰۹۳۰۶۶۱۶۰۰۱  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *